Hakkımızda

TÜV INTERCERT GmbH - Group of TÜV Saarland - kuruluşu, firma ve organizasyonları iş faaliyetlerinde sertifikasyon ile destekleme fikrinden oluşmuştur.

Çünkü sertifikasyon, rekabeti, pozitif görünümü ve büyüme potansiyelini rakip firmalara karşı iyileştirir.

TÜV INTERCERT GmbH - Group of TÜV Saarland 2003’te Milan’da TÜV Saarland ITALIA S.r.I. firma adı altında kuruldu. Firmanın kuruluşunda Eng. Feridoon Sergizzarea, sertifikasyon kuruluşunun CEO’sunun büyük katkısı oldu. İki yıl içinde şirket İtalya’da yayıldı. Şu anda bu şehirlerde ofisleri bulunmaktadır: Reggio Emilia, Turin, Verona, Roma, Bari, Neapel, Cagliari ve Catania.

İtalya dışında İstanbul’da (2004), Barselona (2004), Abu Dabi (2005), Kore (2006), Çin (2006), Japonya (2006), Tahran (2006), Atina (2007) ve Kanada (2009)’da temsilcilikleri bulunmaktadır.

Haziran 2006’da TÜV Saarland ITALIA S.r.L firma adı TÜV InterCert S.r.L olarak değiştirildi. Mart 2007’de şirket TGA/DAR Akreditasyon/Alman Akreditasyon kurulu tarafından değerlendirildi ve akredite edildi. Akreditasyon mercii (AkkStelleG) hakkında yürürlüğe giren kanunla beraber 7 Ağustos 2009’da Avrupa’daki üye ülkeler tarafından tek bir ulusal akreditasyon mercii tanımlanması mecbur kılındı. 1 Ocak 2010’dan itibaren bu Almanya için DakkS’dir (alman akreditasyon mercii)

Çok sayıdaki Alman müşteriye daha yakın olmak için şirket Bonn’da (Almanya) TÜV INTERCERT GmbH - Group of TÜV Saarland - ’yi kurdu. Kısa süre sonra tüm grubun yönetimini devraldı.